revijaIKS.si SPLETNA ZBIRKA PREDPISOV ZVEZA RAČUNOVODIJ, FINANČNIKOV IN REVIZORJEV SLOVENIJE

Obveščanje delodajalcev o napakah v obrazcu REK-1

Ključne besede
REK-1, obračun davčnega odtegljaja, pokojninska osnova, ZPIZ

Za obdobje od 1. januarja 2016 so delodajalci (plačniki davka) na obračunu davčnega odtegljaja (na obrazcu REK-1) dolžni poročati tudi o podatkih glede pokojninske osnove. Za obdobje od 1. januarja 2017 delodajalci o teh podatkih ne poročajo več na obrazcu M-4, pač pa le na obrazcu REK-1. Furs podatke o pokojninski osnovi pošlje na ZPIZ. Ta nato izvede kontrolo teh podatkov. Od junija 2017 bo ZPIZ začel periodično (mesečno) pošiljati obvestila delodajalcem o ugotovljenih napakah v sistemu eVročanja prek portala eDavki, pa tudi o neoddanih obrazcih REK-1. Več o tem obveščanju lahko preberete v obvestilu ZPIZ: Obveščanje delodajalcev o napakah na delu REK-1 obrazca, namenjenega oblikovanju pokojninske osnove.

PREGLED TISKA
LJUBLJANA MARIBOR BABNO POLJE
13° 15° 10°
Zakaj je zakonodajalec umestil javno obravnavo sprememb temelnjih davčnih predpisov (ZDavP, ZDoh-2 in ZDDPO-2) v čas poletnih počitnic (od 21. 7. do 11. 8.)?