Strokovna srečanja, na katerih so predstavljene aktualne računovodske, davčne in druge sorodne vsebine

Posvetovanja so namenjena predvsem obravnavi zahtevnejših strokovnih vsebin in sprememb predpisov ter njihovega vpliva na računovodsko prakso. Na posvetovanjih poteka razprava med svetovalci in udeleženci v obliki odgovorov na postavljena vprašanja.

PRAKTIČNI PAKETI IN NOVE UGODNOSTI ZA RAČUNOVODJE

Po novem lahko izbirate med dvema ugodnima naročniškima paketoma. Najmanj 275 EUR prihranka letno. Najmanj 294 EUR prihranka letno.

POSVETOVANJE 11/18

Spremembe pri DDV s 1. januarjem 2019 in povezane teme

Maribor, 6. december 2018 ob 9. uri v hotelu Piramida, Ulica heroja Šlandra 10

Ljubljana, 7. december 2018 ob 9. uri v hotelu in kongresnem centru Four Points by Sheraton Ljubljana Mons, Pot za Brdom 4

VSEBINA POSVETOVANJA

S 1. januarjem 2019 bo uveljavljen prvi sklop sprememb pri DDV, ki jim bodo v letih od 2020 do 2022 sledile še številne druge. Vsem, ki se pogosto srečujete s tem davkom, Zveza RFR priporoča, da novostim sledite sproti, da bodo težave z vpeljavo sprememb pri poslovanju čim manjše.

Na tokratnem posvetovanju bodo predstavljene novosti glede obravnave kuponov, digitalnih storitev in številnih poenostavitev, med katerimi so tudi take, ki zavezancem nastavljajo nove pasti. Taka je ukinitev predložitve izjave po 45. členu ZDDV-1 davčnemu organu, kjer bodo morali biti zavezanci še posebno pazljivi. Novosti bodo predstavljene na zgledih iz prakse, posvetovanje pa bo vključevalo tudi aktualne primere iz vaših vprašanj.

PROGRAM POSVETOVANJA
1. Kuponi (boni, vavčerji in predplačila) v sistemu DDV
Kaj vse se lahko skriva za poimenovanji, kot so kupon, bon, vavčer in predplačilo? | Ali znamo ločiti obdavčljive kupone od drugih, ki omogočajo popuste ali dajejo druge ugodnosti? | Opredelitev in razvrstitev kuponov, nastanek davčne obveznosti in pravica do odbitka DDV | Kako ravnati, ko kupone prodajamo za druge ali jih drugi prodajajo za nas? | Kaj če ne pride do unovčitve kupona? | Ali že zdaj delate skladno s predpisi na tem področju in kaj storiti če ne? | Ureditev prehoda na novo ureditev

2. Spremembe pri digitalnih storitvah in prehod na nov sistem
Velika poenostavitev za izvajalce elektronskih in drugih digitalnih storitev z uvedbo praga pri 10.000 EUR | Kako sta urejena prehod na novo ureditev po 1. januarju 2019 in deregistracija iz sistema Mini VEM? | Novost pri uporabi posebne ureditve za tujce, ki nimajo sedeža v EU | Sprememba pri uporabi pravil glede izdaje računov pri digitalnih storitvah (80.a člen ZDDV-1) | Ugotavljanje kraja opravljene digitalne storitve na podlagi nenasprotujočih si dokazov – sprememba 24.b člena Uredbe 282/2011

3. Kaj bo novega že čez eno leto?
Uvedba paketa hitrih rešitev na področju DDV: spremembe ureditve pri skladiščenju na odpoklic in pri obravnavi verižnih poslov ter spremembe glede uveljavljanja oprostitve DDV pri dobavah blaga v drugo državo članico

4. Samoprijave za DDV po novem
Sprememba instituta samoprijave in izračuna obresti po ZDDV-1 | Samoprijava decembra 2018 ali januarja 2019? | Kdaj samoprijava po ZDDV-1 in kdaj po ZDavP-2?

5. Druge novosti in poenostavitve
(Ne)ukinitev izjave po 45. členu ZDDV-1 za obdavčitev pri nepremičninah in podrobneje o tem, kdaj že dane izjave spreminjati | Ukinitev priglasitev pri obdavčljivih preprodajalcih | Ukinitev napovedi za izračun odbitnega deleža v primerih, ko ni podatkov o vrednosti transakcij v preteklem letu | Podaljšana uporaba obrnjene davčne obveznosti pri izdaji in prenosu emisijskih kuponov | Davčna stopnja od e-publikacij

6. Problematika s svetovanj in odgovori na vaša vprašanja
Katere podatke mora pridobiti izvajalec gradbene storitve, preden jo zaračuna naročniku? | Vloga SKD in KN pri določanju nižje stopnje in oprostitev pri DDV | Kaj storiti ob uničenju blaga? | V katerih primerih obračunati DDV namesto tujca, ki opravi dobavo?

Posvetovanje vodita mag. Mojca Zupančič in Barbara Prislan, univ. dipl. ekon.

CENA

Cena posvetovanja za naročnike revije IKS je 162 EUR (brez DDV), za nenaročnike pa je 10 % višja. Udeležnino nakažete na TRR 19100-0010275361, Deželna banka, d. d., sklic naročniki 00 ....-1118, sklic nenaročniki 00 51339-1118.

Paketni naročniki naj ob prijavi sporočijo, da izkoriščajo posvetovanje iz paketa, tako da v opombe vnesejo besedo PAKET. Udeleženci posvetovanja prejmejo gradivo s prosojnicami in preglednicami, med odmorom pa tudi okrepčilo z napitkom. Posvetovanje se bo končalo z odgovori na njihova vprašanja.

Več informacij: Nataša Colnar, T: (01) 561 09 31, M: 051 356 046; natasa.colnar@zvezarfr.si

PRIJAVA

Prijavite se lahko do 3. decembra 2018. Prijavite se s spodnjo spletno prijavnico.

Redna cena:
Cena za naročnike revije IKS:
Študentska cena:
Akcijska cena:
Članska cena:

PLAČNIK

PODATKI ZA ČLANSKI POPUST

Kaj menite o stanovitnosti in predvidljivosti slovenskega davčno-poslovnega okolja?