revijaIKS.si SPLETNA ZBIRKA PREDPISOV ZVEZA RAČUNOVODIJ, FINANČNIKOV IN REVIZORJEV SLOVENIJE

Strokovna srečanja, na katerih so predstavljene aktualne računovodske, davčne in druge sorodne vsebine

Posvetovanja so namenjena predvsem obravnavi zahtevnejših strokovnih vsebin in sprememb predpisov ter njihovega vpliva na računovodsko prakso. Na posvetovanjih poteka razprava med svetovalci in udeleženci v obliki odgovorov na postavljena vprašanja.

PRAKTIČNI PAKETI IN NOVE UGODNOSTI ZA RAČUNOVODJE

Po novem lahko izbirate med dvema ugodnima naročniškima paketoma. Najmanj 275 EUR prihranka letno. Najmanj 294 EUR prihranka letno.

POSVETOVANJE 12/17

Novosti pri napotenih delavcih ter druge davčne in delovnopravne novosti

Maribor, 12. december 2017 ob 9. uri
v hotelu Piramida, Ulica heroja Šlandra 10

Ljubljana, 13. december 2017 ob 9. uri
v hotelu in kongresnem centru Four Points by Sheraton Ljubljana Mons, Pot za Brdom 4

S 1. januarjem se začne uporabljati Zakon o čezmejnem izvajanju storitev z napotenimi delavci in zasebniki, ki to delo v tujini opravijo sami. Ta bo vplival na zavezance, ki čezmejno izvajajo storitve, pa tudi na napotene delavce. Pregledali bomo, kako so urejene delovnopravne pravice napotenih, kako zanje urediti socialno zavarovanje, predvsem pa se bomo osredotočili na novosti pri obdavčitvi njihovih plač in povračil stroškov. Poleg tega se pričakujejo še druge spremembe davčne zakonodaje. Pri delovnopravni so nekatere že sprejete, zato bomo o njih spregovorili na posvetovanju. V posvet bomo vključili tudi nekatere aktualne odgovore na vprašanja o dohodnini in socialnih prispevkih ter z delovnopravnega področja, ki so v zadnjem času nastali na podlagi pojasnil pristojnih organov in sodb sodišč.
Na teh področjih lahko pričakujemo povečano aktivnost davčne in delovne inšpekcije, zato je za zavezance pomembno, da se s spremembami seznanijo in nanje pripravijo.

PROGRAM POSVETOVANJA
1. Novosti pri napotenih delavcih – čezmejno izvajanje storitev, socialno zavarovanje ter obdavčitev plač in povračil stroškov

2. Davčne novosti v letu 2018 po ZDoh-2 in ZDDPO-2
Spremembe pri obdavčitvi normirancev | Spremembe pri splošni olajšavi | Spremembe posebne olajšave za študente | Brezplačna pravna pomoč | Davčni odtegljaj pri nastopajočih izvajalcih in športnikih

3. Delovnopravne novosti
Spremembe Zakona o inšpekciji dela | Novo pooblastilo inšpektorjev – pogodbe z s. p. in podjemniki | Zamujanje z izplačilom plač | Spremembe Zakona o urejanju trga dela | Aktivnosti delavcev v odpovednem roku | Spremembe pri družbenikih – poslovodnih osebah

4. Aktualna davčna vprašanja iz prakse
Dohodki zaradi konkurenčne klavzule | Pogosta vprašanja o povračilih stroškov na službenih poteh – dnevnice, kilometrina, prenočevanje z zajtrkom | Neobdavčena povračila stroškov kot drugi dohodki in plačila prostovoljcem | Del plače za poslovno uspešnost | Uveljavljanje dejanskih potnih stroškov pri pogodbenih delih | Poračun prehrane pri organizirani prehrani | Doplačila prehrane in regresa ob koncu leta

Posvetovanje vodita dr. Mateja Drobež Tomšič in mag. Milenka Čižman.

CENA

Cena posvetovanja za naročnike revije IKS je 162 EUR (brez DDV), za nenaročnike pa je 10 % višja. Udeležnino nakažete na TRR 19100-0010275361, Deželna banka, d. d., sklic naročniki 00 ....-1217, sklic nenaročniki 00 51339-1217.

Paketni naročniki naj ob prijavi sporočijo, da izkoriščajo posvetovanje iz paketa, tako da v opombe vnesejo besedo PAKET. Udeleženci posvetovanja prejmejo gradivo s prosojnicami in preglednicami, med odmorom pa tudi okrepčilo z napitkom. Posvetovanje se bo končalo z odgovori na njihova vprašanja.

Več informacij: Nataša Colnar, T: (01) 561 09 31, M: 051 356 046; natasa.colnar@zvezarfr.si

PRIJAVA

Prijavite se lahko do 5. decembra 2017. Prijavite se s spodnjo spletno prijavnico.

Redna cena:
Cena za naročnike revije IKS:
Študentska cena:
Akcijska cena:
Članska cena:

PLAČNIK

PODATKI ZA ČLANSKI POPUST

Zakaj je zakonodajalec umestil javno obravnavo sprememb temelnjih davčnih predpisov (ZDavP, ZDoh-2 in ZDDPO-2) v čas poletnih počitnic (od 21. 7. do 11. 8.)?