Strokovna srečanja, na katerih so predstavljene aktualne računovodske, davčne in druge sorodne vsebine

Posvetovanja so namenjena predvsem obravnavi zahtevnejših strokovnih vsebin in sprememb predpisov ter njihovega vpliva na računovodsko prakso. Na posvetovanjih poteka razprava med svetovalci in udeleženci v obliki odgovorov na postavljena vprašanja.

PRAKTIČNI PAKETI IN NOVE UGODNOSTI ZA RAČUNOVODJE

Po novem lahko izbirate med dvema ugodnima naročniškima paketoma. Najmanj 275 EUR prihranka letno. Najmanj 294 EUR prihranka letno.

POSVETOVANJE 3/18

Izračun davka od dohodkov pravnih oseb

Maribor, 15. februar 2018 ob 9. uri v hotelu Piramida, Ulica heroja Šlandra 10

Ljubljana, 16. februar 2018 ob 9. uri v hotelu in kongresnem centru Four Points by Sheraton Ljubljana Mons, Pot za Brdom 4

Posamezne računovodske postavke lahko različno vplivajo na izračun obveznosti za davek od dohodkov pravnih oseb. Obravnavali jih bomo prek postavk v obrazcu davčnega obračuna. Pojasnili bomo, zakaj se davčna osnova razlikuje od poslovnega izida in da imamo lahko kljub poslovni izgubi davčno obveznost. Posvetili se bomo aktualni (davčni) praksi in vprašanjem v zvezi s pripravo obračuna davka od dohodkov pravnih oseb, kot so olajšave za investiranje in druge postavke. Obravnavali bomo tudi spremembe pri obdavčitvi z davkom od dohodkov pravnih oseb 2018.

PROGRAM POSVETOVANJA
1. Splošno o izračunu davka od dohodkov pravnih oseb
Davčni zavezanci in davčna stopnja | Izvzemanje dela poslovanja iz davčnega obračuna | Shema davčnega obračuna | Obravnava davčne izgube | V tujini plačani davek | Priprava obračuna, roki za oddajo in plačilo davka

2. Posebnosti pri obravnavi nekaterih računovodskih kategorij
Amortizacija in odpis | Prevrednotenje osnovnih sredstev, naložbenih nepremičnin in zalog | Prevrednotenje, oslabitev in odprava finančnih naložb | Popravki vrednosti in odpisi poslovnih terjatev in obveznosti | Oslabitev dobrega imena | Spremembe davčne osnove zaradi sprememb računovodskih usmeritev in popravkov napak

3. Nepriznani in delno priznani odhodki in prihodki

4. Davčne olajšave
Investicijska olajšava | Olajšava za raziskave in razvoj | Olajšava za zaposlovanje | Olajšava za PDPZ | Olajšava za donacije

5. Spremembe pri obdavčitvi z davkom od dohodkov pravnih oseb v letu 2018
Obdavčitev z normiranimi odhodki | Davčna osnova pri prevrednotenjih finančnih instrumentov

6. Vprašanja in odgovori

Posvetovanje vodita dr. Matjaž Prusnik in dr. Mateja Drobež Tomšič.

CENA

Cena posvetovanja za naročnike revije IKS je 162 EUR (brez DDV), za nenaročnike pa 180 EUR (brez DDV). Udeležnino nakažete na TRR 19100-0010275361, Deželna banka, d. d., sklic naročniki 00 ....-0318, sklic nenaročniki 00 51339-0318.

Paketni naročniki naj ob prijavi sporočijo, da izkoriščajo posvetovanje iz paketa, tako da v opombe vnesejo besedo PAKET. Udeleženci posvetovanja prejmejo gradivo s prosojnicami in preglednicami, med odmorom pa tudi okrepčilo z napitkom. Posvetovanje se bo končalo z odgovori na njihova vprašanja.

Več informacij: Nataša Colnar, T: (01) 561 09 31, M: 051 356 046; natasa.colnar@zvezarfr.si

PRIJAVA

Prijavite se lahko do 12. februarja 2018. Prijavite se s spodnjo spletno prijavnico.

Redna cena:
Cena za naročnike revije IKS:
Študentska cena:
Akcijska cena:
Članska cena:

PLAČNIK

PODATKI ZA ČLANSKI POPUST

Zakaj je zakonodajalec umestil javno obravnavo sprememb temelnjih davčnih predpisov (ZDavP, ZDoh-2 in ZDDPO-2) v čas poletnih počitnic (od 21. 7. do 11. 8.)?