revijaIKS.si SPLETNA ZBIRKA PREDPISOV ZVEZA RAČUNOVODIJ, FINANČNIKOV IN REVIZORJEV SLOVENIJE

Strokovna srečanja, na katerih so predstavljene aktualne računovodske, davčne in druge sorodne vsebine

Posvetovanja so namenjena predvsem obravnavi zahtevnejših strokovnih vsebin in sprememb predpisov ter njihovega vpliva na računovodsko prakso. Na posvetovanjih poteka razprava med svetovalci in udeleženci v obliki odgovorov na postavljena vprašanja.

PRAKTIČNI PAKETI IN NOVE UGODNOSTI ZA RAČUNOVODJE

Po novem lahko izbirate med dvema ugodnima naročniškima paketoma. Najmanj 275 EUR prihranka letno. Najmanj 294 EUR prihranka letno.

POSVETOVANJE 8/17

Komunikacija s Fursom pri e-vročanju, identifikaciji za DDV in druge aktualne teme davčnega postopka

Maribor, 18. oktober 2017 ob 9. uri v hotelu Piramida, Ulica heroja Šlandra 10

Ljubljana, 20. oktober 2017 ob 9. uri v kongresnem centru Four Points by Sheraton Ljubljana Mons, Pot za Brdom 4

VSEBINA POSVETOVANJA

Zavezanci se pri svojem delu dnevno srečujejo z davčnimi postopki. Posamezna dejanja, ki jih opravljajo, so urejena z ZDavP-2 in drugimi postopkovnimi predpisi. Posvetovanje je namenjeno razjasnitvi primerov, pri katerih opažamo, da pri zavezancih najpogosteje prihaja do nejasnosti. Predstavnica Fursa bo udeležence seznanila z navodili in prakso davčnega organa.

Posvetovanje je namenjeno pravnim osebam v gospodarstvu in negospodarstvu ter zasebnikom, ki so že ali pa šele bodo postali zavezanci za obračunavanje DDV.

PROGRAM POSVETOVANJA
1. Kako naj zavezanci ravnajo v postopkih pridobivanja ID-številke za DDV in pri e-vročanju?

2. Komuniciranje s Fursom pri rednem nadzoru obračunov in inšpekcijskem postopku
  • Pooblastila računovodje
  • Pooblastila davčnega kontrolorja
  • Dokazovanje
  • Vročanje/e-vročanje
  • Sankcioniranje
  • Zastaranje
3. Zaznane težave glede DDV v davčnih postopkih ter sodna praksa Sodišča EU in slovenskih sodišč
  • Identifikacija za DDV
  • Navidezni posli
  • Molk organa

Posvetovanje vodijo Barbara Prislan, univ. dipl. ekon., Mojca Šircelj, univ. dipl. ekon., in predstavnika Fursa Igor Musar, univ. dipl. prav., in mag. Nada Čefarin.

CENA

Cena posvetovanja za naročnike revije IKS je 162 EUR (brez DDV), za nenaročnike pa je 10 % višja. Udeležnino nakažete na TRR 19100-0010275361, Deželna banka, d. d., sklic naročniki 00 ....-0817, sklic nenaročniki 00 51339-0817.

Paketni naročniki naj ob prijavi sporočijo, da izkoriščajo posvetovanje iz paketa, tako da v opombe vnesejo besedo PAKET. Udeleženci posvetovanja prejmejo gradivo s prosojnicami in preglednicami, med odmorom pa tudi okrepčilo z napitkom. Posvetovanje se bo končalo z odgovori na njihova vprašanja.

Več informacij: Nataša Colnar, T: (01) 561 09 31, M: 051 356 046; natasa.colnar@zvezarfr.si.

Prijavite se lahko do 12. oktobra. Prijavite se s spodnjo spletno prijavnico.

Zakaj je zakonodajalec umestil javno obravnavo sprememb temelnjih davčnih predpisov (ZDavP, ZDoh-2 in ZDDPO-2) v čas poletnih počitnic (od 21. 7. do 11. 8.)?