revijaIKS.si SPLETNA ZBIRKA PREDPISOV ZVEZA RAČUNOVODIJ, FINANČNIKOV IN REVIZORJEV SLOVENIJE

Dursovi odgovori na vprašanja v zvezi z uveljavitvijo zvišanega praga za identifikacijo za DDV

15. februar 2013, 4230 136484/2013 2, novica na Dursovi spletni strani

Ključne besede
zvišanje praga – identifikacija za DDV – Dursovo pojasnilo

V zvezi z uveljavitvijo zvišanega praga za identifikacijo za DDV je Durs v pojasnilu 4230 136484/2013 2 zapisal odgovore na tale vprašanja:
  1. Kdaj je datum začetka uporabe višjega praga za vstop v sistem DDV?
  2. Kaj mora storiti zavezanec, ki želi izstopiti iz sistema DDV?
  3. Katere so še obveznosti davčnega zavezanca, ki mu preneha identifikacija za DDV?
  4. Kako je z izdajanjem računov davčnega zavezanca, ki bo izstopil iz sistema DDV?
  5. Kako je z davčnim zavezancem, ki je na dan objave Obvestila v sistemu DDV kot prostovoljni davčni zavezanec?
Obvestilo lahko v celoti preberete na tej povezavi.

Mag. Mojca Zupančič

Zakaj je zakonodajalec umestil javno obravnavo sprememb temelnjih davčnih predpisov (ZDavP, ZDoh-2 in ZDDPO-2) v čas poletnih počitnic (od 21. 7. do 11. 8.)?