Obrazec DDV-PPS in pridobitev rabljenih vozil iz EU

V Fursovi publikaciji Davek na motorna vozila – Pogosta vprašanja in odgovori (2. izdaja, junij 2018) je pri spremenjenem vprašanju 7 pojasnjeno, da zavezanec, identificiran za DDV v Sloveniji, ki po splošni ureditvi DDV kupuje rabljena prevozna sredstva za nadaljnjo prodajo od prodajalca, identificiranega za DDV v drugi državi članici, izkaže DDV v obračunu DDV za obdobje, v katerem je bilo prevozno sredstvo pridobljeno. V tem primeru davčnemu zavezancu ni treba predložiti obrazca DDV-PPS.
Zveza RFR dodaja, da je taka razlaga v skladu s predpisi o DDV. Pričakovati je, da je usklajena tudi z organi, pristojnimi za registracijo vozil. V preteklosti je bilo to pojasnilo ravno zaradi težav pri registraciji vozil večkrat spremenjeno, čeprav se ZDDV-1 v tem delu ni spreminjal. vir

Kakšna obveza so po vašem mnenju davki?