revijaIKS.si SPLETNA ZBIRKA PREDPISOV ZVEZA RAČUNOVODIJ, FINANČNIKOV IN REVIZORJEV SLOVENIJE

Posredovanje pri sortiranju nevarnih odpadkov

Ključne besede
Surs, SKD 38.2

Zavezanec, ki se ukvarja s posredovanjem pri ravnanju z nevarnimi odpadki, je Surs vprašal, v katero SKD se uvršča njegova dejavnost, saj samo posredovanje ni izrecno navedeno v SKD 38.220. Zavezanec pri tem navaja, da ni vpisan v evidenčni list odpadkov. Surs je zavezancu odgovoril, da posredovanje pri ravnanju z nevarnimi odpadki spada v dejavnost 38.220 – Ravnanje z nevarnimi odpadki. Zveza RFR dodaja, da je uvrstitev v SKD pomembna za določitev stopnje DDV. Nižja davčna stopnja 9,5 % se sme uporabljati od storitev ravnanja z nevarnimi odpadki, ki se uvrščajo v SKD 38.2 (59. člen P-ZDDV-1).

PREGLED TISKA
LJUBLJANA MARIBOR BABNO POLJE
13° 15° 10°
Zakaj je zakonodajalec umestil javno obravnavo sprememb temelnjih davčnih predpisov (ZDavP, ZDoh-2 in ZDDPO-2) v čas poletnih počitnic (od 21. 7. do 11. 8.)?