Računovodsko izkazovanje žetonov začetne ponudbe

Strokovni svet Slovenskega inštituta za revizijo je na seji 17. oktobra 2018 sprejel pojasnilo 1 k SRS 11 v zvezi z računovodskim izkazovanjem žetonov začetne ponudbe (ICO – Initial Coin Offering). Organizacija, ki izda žetone, te pripozna kot eno izmed vrst finančnih naložb, in sicer razpoložljivo za prodajo ali merjeno po pošteni vrednosti prek izkaza poslovnega izida. Prihodke izkaže v delu, v katerem je v beli knjigi navedla, da so sredstva, zbrana z izdajo žetonov, namenjena pokrivanju že nastalih stroškov. Razliko do vplačane vrednosti žetonov izkaže med pasivnimi časovnimi razmejitvami. Te se vsebinsko nanašajo na poslovne in/ali finančne obveznosti in odložene prihodke. Odložene prihodke organizacija odpravi največ v dveh letih od njihove izdaje.
Več o tem na posvetovanju Zveze RFR Spremembe SRS v letu 2019.

Kaj menite o stanovitnosti in predvidljivosti slovenskega davčno-poslovnega okolja?