IZOBRAŽEVANJA revijaIKS.si EKSPERT RFR PRIROČNIKI RFR ZVEZA RAČUNOVODIJ, FINANČNIKOV IN REVIZORJEV SLOVENIJE

Odgovori na vaša vprašanja

Ker se pri delu srečujete z različnimi dilemami, vam strokovni svetovalci Zveze RFR ponujajo odgovore na vaša vprašanja. Tukaj so zbrani odgovori na vprašanja, ki jih naročniki svetovalcem Zveze RFR postavljajo najpogosteje.

AKTUALNO VPRAŠANJE

Poročanje pri prenehanju po skrajšanem postopku

”Gospodarska družba je začela postopek skrajšanega prenehanja po ZGD-1. Ali mora na dan pred začetkom postopka sestaviti izkaze?“

Odgovor: Prenehanje družbe po skrajšanem postopku sprožijo lastniki, tako da registracijskemu organu predlagajo izbris družbe. Premoženje družbe namreč preide na lastnike, a ti hkrati prevzamejo tudi obveznost plačila morebitnih preostalih obveznosti družbe po tem, ko je izbrisana iz registra. V tem primeru ne gre za likvidacijo družbe, kot jo razume ZGD-1. Zato tudi ne nastane obveznost sestavitve računovodskih izkazov na dan pred začetkom postopka. Več o tem v Računovodski šoli za gospodarstvo Zveze RFR.

mag. Andreja Mušič,

02. 08. 2022

Ali naraščajoča inflacija vpliva na vaše poslovanje?