TIPSKI DOKUMENTI
Vzorci najpogosteje uporabljanih pogodb
Med tipskimi dokumenti najdete vzorce pogodb, ki se v poslovanju najpogosteje uporabljajo. Pogodbe so vzorčni primeri, vsak uporabnik naj jih prilagodi svojemu primeru. Zveza RFR svetuje, da jih pregleda tudi pravni strokovnjak.Vzorci naj bodo zgolj vodilo pri pripravi pravih pogodb. Zveza RFR ne prevzema odgovornosti za uporabo vzorcev.
Podjetje ________________________________ s sedežem v ________________________________,
ki ga zastopa_____________________________
( v nadaljevanju: posojilodajalec)
in
podjetje ________________________________ s sedežem v ______________________________,
ki ga zastopa__________________________
(v nadaljevanju: posojilojemalec)
skleneta
POSOJILNO POGODBO
1. člen
Posojilodajalec daje posojilojemalcu na voljo posojilo v znesku __________ za dobo enega leta, to je od ________ do ________.
2. člen
Posojilojemalec sprejme posojilo iz prve točke te pogodbe in se zavezuje prejeto posojilo v celoti vrniti dne ________ ter po tem datumu plačati obračunane obresti.
3. člen
Pogodbeni stranki se strinjata, da se dano posojilo obrestuje po ____ -odstotni letni obrestni meri. Obresti po preteku posojilne dobe obračuna posojilodajalec. Posojilojemalec jih mora plačati v 15 dneh po prejemu obračuna.
4. člen
Za zavarovanje vračila posojila in plačila obresti izroči posojilojemalec ob sklenitvi te pogodbe posojilodajalcu dva bianko akceptna naloga. Ta naloga sme posojilodajalec brez opozorila unovčiti, če posojilojemalec po datumu vračila posojila ali po zapadlosti obračunanih zamudnih obresti teh obveznosti ne poravna.
5. člen
Za morebitne spore iz te posojilne pogodbe je pristojno sodišče v _____________________.
6. člen
Ta pogodba je sestavljena v ___ enakih izvodih, od katerih prejme vsak od sopogodbenikov po ___ izvod.
V _____________, dne ____________
POSOJILODAJALEC: POSOJILOJEMALEC:
__________________ ______________
Vse pravice, predvsem avtorske, licenčne in pravice industrijske lastnine, so last izključno Zveze računovodij, finančnikov in revizorjev Slovenije in so zaščitene z Zakonom o avtorskih in sorodnih pravicah. Brez predhodnega pisnega dovoljenja založbe je prepovedano shranjevanje, predelovanje, poseganje v vsebino in širjenje z elektronskimi nepovezanimi (off-line) sistemi.