Dobro obveščen je uspešen računovodja

Obvestilnik je praktična in uporabna oblika rednega obveščanja o vseh ključnih novostih na področju računovodstva in davkov. Nanj se lahko naročite z enim samim klikom, enostavno in popolnoma brezplačno.

Obvestilnik enkrat na teden povzame vse novosti, za katere preprosto morate vedeti: novice, obvestila sodbe in pojasnila uradnih organov, pa tudi roke za oddajo vseh dokumentov ali obrazcev. Ob tem vam ponuja tudi reden vpogled v najbolj zanimive odgovore na vprašanja iz prakse in tolmačenja uradnih mnenj, ki jih pripravljajo svetovalci Zveze.

Prejemanje obvestilnika je brezplačno in tehnično nezahtevno, saj ga boste prejeli v obliki, ki je prijazna do vašega računalnika. Če želite prejemati Obvestilnik, morate na seznam prejemnikov vpisati svoj elektronski naslov. Iz seznama se lahko odjavite kadarkoli, preprosto in brez obveznosti.

Naročite se na Obvestilnik

Razmerje med davki in BDP v državah OECD 34,3 %

OECD, 5. december 2019Po raziskavah OECD so davčni prihodki v razvitih gospodarstvih v letu 2018 dosegli največje vrednosti, glede na leto 2017 pa skoraj ni bilo sprememb. S tem se zaključuje trend letnega povečanja razmerja med davki in BDP, ki se je vzpostavil po finančni krizi. Povprečno razmerje med davki in BDP je v državah OECD v letu 2018 znašalo 34,3 %. Največje je bilo v Franciji (46,1 %), najmanjše pa v Mehiki (16,1 %). V Sloveniji je bilo razmerje 36,4 %. vir

Kako je epidemija COVID-19 vplivala na delo vašega računovodstva?