Dobro obveščen je uspešen računovodja

Obvestilnik je praktična in uporabna oblika rednega obveščanja o vseh ključnih novostih na področju računovodstva in davkov. Nanj se lahko naročite z enim samim klikom, enostavno in popolnoma brezplačno.

Obvestilnik enkrat na teden povzame vse novosti, za katere preprosto morate vedeti: novice, obvestila sodbe in pojasnila uradnih organov, pa tudi roke za oddajo vseh dokumentov ali obrazcev. Ob tem vam ponuja tudi reden vpogled v najbolj zanimive odgovore na vprašanja iz prakse in tolmačenja uradnih mnenj, ki jih pripravljajo svetovalci Zveze.

Prejemanje obvestilnika je brezplačno in tehnično nezahtevno, saj ga boste prejeli v obliki, ki je prijazna do vašega računalnika. Če želite prejemati Obvestilnik, morate na seznam prejemnikov vpisati svoj elektronski naslov. Iz seznama se lahko odjavite kadarkoli, preprosto in brez obveznosti.

Naročite se na Obvestilnik

Rok za oddajo obračuna za proizvajalce žganja je 31. maj

Furs, 25. maj 2017
Po novem Zakonu o trošarinah mali proizvajalec žganja prvič vloži obračun trošarine do 31. maja 2017 za žganje, ki ga je proizvedel v obdobju od 1. januarja do 30. aprila 2017, in trošarino plača do 30. junija 2017. Za razliko od prejšnje ureditve žganje ni več obdavčeno pavšalno glede na lastništvo opreme (kotla), temveč glede na dejansko proizvedeno količino žganja. vir

Kaj menite o stanovitnosti in predvidljivosti slovenskega davčno-poslovnega okolja?