Dobro obveščen je uspešen računovodja

Obvestilnik je praktična in uporabna oblika rednega obveščanja o vseh ključnih novostih na področju računovodstva in davkov. Nanj se lahko naročite z enim samim klikom, enostavno in popolnoma brezplačno.

Obvestilnik enkrat na teden povzame vse novosti, za katere preprosto morate vedeti: novice, obvestila sodbe in pojasnila uradnih organov, pa tudi roke za oddajo vseh dokumentov ali obrazcev. Ob tem vam ponuja tudi reden vpogled v najbolj zanimive odgovore na vprašanja iz prakse in tolmačenja uradnih mnenj, ki jih pripravljajo svetovalci Zveze.

Prejemanje obvestilnika je brezplačno in tehnično nezahtevno, saj ga boste prejeli v obliki, ki je prijazna do vašega računalnika. Če želite prejemati Obvestilnik, morate na seznam prejemnikov vpisati svoj elektronski naslov. Iz seznama se lahko odjavite kadarkoli, preprosto in brez obveznosti.

Naročite se na Obvestilnik

Upokojenci in opravljanje samostojne dejavnosti

Furs, 4. september 2014 V zvezi z vprašanjem, ali upokojenec sme registrirati samostojno dejavnost (s. p.) in kakšne so njegove obveznosti, Furs pojasnjuje, da davčna zakonodaja ne omejuje registracije upokojenca v Poslovnem registru Slovenije kot samostojnega podjetnika posameznika. Ob morebitni registraciji zanj veljajo vsa pravila glede obdavčitve dohodka fizične osebe, ki opravlja dejavnost. Vir

Kaj menite o stanovitnosti in predvidljivosti slovenskega davčno-poslovnega okolja?