Vračilo DMV velikim družinam

Ključne besede
Furs, oprostitev plačila, DMV

Furs je objavil dokument Davek na motorna vozila – Pogosta vprašanja in odgovori (1. izdaja, julij 2017) z veljavnostjo od 6. julija 2017, v katerem je pri 16. vprašanju pojasnjeno, da lahko roditelji v družini z najmanj tremi otroki in če nobeden od njih ni dopolnil 18 let, vsaka tri leta z oprostitvijo plačila DMV kupijo motorno vozilo z najmanj petimi sedeži, ki še ni bilo predhodno registrirano v RS.
Zveza RFR pripominja, da pogoj, da se DMV vrne le za vozila, ki še niso bila registrirana v Sloveniji, v 5/-/2 ZDMV ni naveden. vir

Kako bo digitalizacija vplivala na računovodski poklic?