IZOBRAŽEVANJA revijaIKS.si EKSPERT RFR PRIROČNIKI RFR ZVEZA RAČUNOVODIJ, FINANČNIKOV IN REVIZORJEV SLOVENIJE

Dobro obveščen je uspešen računovodja

Obvestilnik je praktična in uporabna oblika rednega obveščanja o vseh ključnih novostih na področju računovodstva in davkov. Nanj se lahko naročite z enim samim klikom, enostavno in popolnoma brezplačno.

Obvestilnik enkrat na teden povzame vse novosti, za katere preprosto morate vedeti: novice, obvestila sodbe in pojasnila uradnih organov, pa tudi roke za oddajo vseh dokumentov ali obrazcev. Ob tem vam ponuja tudi reden vpogled v najbolj zanimive odgovore na vprašanja iz prakse in tolmačenja uradnih mnenj, ki jih pripravljajo svetovalci Zveze.

Prejemanje obvestilnika je brezplačno in tehnično nezahtevno, saj ga boste prejeli v obliki, ki je prijazna do vašega računalnika. Če želite prejemati Obvestilnik, morate na seznam prejemnikov vpisati svoj elektronski naslov. Iz seznama se lahko odjavite kadarkoli, preprosto in brez obveznosti.

Naročite se na Obvestilnik

Začel je veljati PKP10

30. december 2021Od 30. decembra 2021 velja Zakon o dodatnih ukrepih za preprečevanje širjenja, omilitev, obvladovanje, okrevanje in odpravo posledic COVID-19 (ZDUPŠOP, PKP10; UL RS 206/21).

Pomembnejši ukrepi za gospodarstvo so:

-Do subvencije za nakup hitrih antigenskih testov za samotestiranje so upravičeni delodajalci in samozaposleni. Velikost pomoči znaša 92,50 EUR na delavca ali na osebo, ki na kakršnikoli drugi podlagi opravlja delo pri delodajalcu in se mora samotestirati. Ukrep velja od 8. novembra 2021 do 31. januarja 2022 in se lahko s sklepom podaljša še za največ pet mesecev. Za izplačilo upravičenec prek Fursa vloži izjavo najkasneje do 15. februarja 2022.

-Ukrep karantene in višja sila za zaposlene se podaljšuje do 31. marca 2022. Predvidena je možnost dodatnega podaljšanja ukrepa največ za tri mesece.

-Kratkotrajna bolniška odsotnost do tri dni brez bolniškega lista se podaljšuje do 28. februarja 2022. Predvidena je tudi možnost dodatnega podaljšanja za največ tri mesece.

-Obveščanje o delu na domu prek portala SPOT je podaljšano do 31. decembra 2022.

-Izraba letnega dopusta iz let 2020 in 2021 je podaljšana. Delavec ima v primerih iz 54. člena ZIUPOPDVE (javni uslužbenci/zdravstveni delavci) in 162/4 ZDR-1 (odsotnost zaradi bolezni ali poškodbe, porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka) pravico izrabiti ves letni dopust za leto 2020, ki ni bil izrabljen v letu 2021, do 1. aprila 2022. Delavec, ki dopusta za leto 2021 zaradi nujnih delovnih potreb, povezanih z obvladovanjem virusa ali zaradi posledic epidemije COVID-19, v trajanju najmanj dveh tednov ni mogel izrabiti v tekočem koledarskem letu, ga ima pravico izrabiti do 31. decembra 2022.

-Koriščenje prvih turističnih bonov je možno do 30. junija 2022 in se lahko podaljša še za največ pet mesecev.

Ali menite, da so predlogi davčne reforme usmerjeni v pravo smer?