Praktično seznanjanje z novostmi, jasne usmeritve za najpomembnejše dileme in odgovori na vaša vprašanja. Odslej tudi prek spleta.

NOVOSTI ZA RAČUNOVODJE

Posvetovanja Zveze RFR sodijo med najbolje ocenjene in najštevilčneje obiskane strokovne dogodke v računovodski stroki. Na njih izkušeni strokovnjaki predstavljajo konkretne usmeritve za uspešno delo v praksi in za varno sledenje spremembam predpisov. Po novem so vam posvetovanja Zveze RFR dostopna tudi iz udobja vaše pisarne.

POSVETOVANJE 10/15

Predstavitev novih SRS 2016 in priprave na letno poročanje v gospodarstvu

DODATNI TERMIN:  Ljubljana, 30. novembra 2015 ob 9. uri v hotelu in kongresnem centru Mons, Pot za Brdom 4 Zaradi izjemnega zanimanja za to posvetovanje je razpisan dodatni termin 30. novembra ob 9. uri v hotelu in kongresnem centru Four Points by Sheraton Ljubljana Mons, Pot za Brdom 4. Termin 23. november je razprodan.

Novi SRS so tik pred sprejetjem. Uporabljati jih bomo začeli 1. januarja 2016, zato je ob sestavitvi letnega poročila dobro poznati novosti, ki bodo veljale v naslednjem letu. Na posvetovanju bomo predstavili razlike med sedanjimi in prihodnjimi računovodskimi pravili. Obravnavali bomo tudi davčne teme in vas seznanili z nekaj predlaganimi spremembami predpisov na tem področju.

PROGRAM POSVETOVANJA

1. Priprave na letno poročilo za 2015

Vsebina letnega poročila in zavezanci za predložitev | Merjenje sredstev s poudarki na dogodkih ob zaključku poslovnega leta | Obveznosti, rezervacije in pogojne obveznosti | Prihodki in odhodki

2. Novi SRS 2016
Nova pravila računovodenja v EU | Spremembe pravil računovodenja v ZGD-1 | Nova sistematika SRS 2016| Najpomembnejše novosti posameznih novih SRS 2016 | Poenostavitev računovodenja za organizacije, ki niso družbe | Pravila skrbnega računovodenja

3. Dohodnina in prispevki

4. Davek od dohodkov pravnih oseb

5. Druge aktualne teme

Problematika obračunavanja, poračunavanja in vračila regresa za letni dopust | Novosti pri izvršbi na plačo in druge prejemke iz delovnega razmerja | Obdavčitev novoletnih daril

Posvetovanje vodijo Romana Hieng, univ. dipl. ekon., Andreja Bajuk Mušič, univ. dipl. ekon., in dr. Marjan Odar.

CENA

Cena posvetovanja za naročnike revije IKS je 160 EUR (brez DDV), za nenaročnike pa je 10 % višja. Udeležnino nakažete na TRR 19100-0010275361, Deželna banka, d. d., sklic naročniki 00 ....-1015, sklic nenaročniki 00 51339-1015.

Paketni naročniki naj ob prijavi sporočijo, da izkoriščajo posvetovanje iz paketa, tako da v opombe vnesejo besedo PAKET. Udeleženci posvetovanja prejmejo gradivo s prosojnicami in preglednicami, med odmorom pa tudi okrepčilo z napitkom. Posvetovanje se bo končalo z odgovori na njihova vprašanja.

Več informacij: Nataša Colnar, T: (01) 561 09 31, M: 051 356 046; natasa.colnar@zvezarfr.si.

Prijavite se lahko do 26novembra s spodnjo spletno prijavnico.

Kako je epidemija COVID-19 vplivala na delo vašega računovodstva?