Strokovna srečanja, na katerih so predstavljene aktualne računovodske, davčne in druge sorodne vsebine

Posvetovanja so namenjena predvsem obravnavi zahtevnejših strokovnih vsebin in sprememb predpisov ter njihovega vpliva na računovodsko prakso. Na posvetovanjih poteka razprava med svetovalci in udeleženci v obliki odgovorov na postavljena vprašanja.

PRAKTIČNI PAKETI IN NOVE UGODNOSTI ZA RAČUNOVODJE

Po novem lahko izbirate med dvema ugodnima naročniškima paketoma. Najmanj 275 EUR prihranka letno. Najmanj 294 EUR prihranka letno.

POSVETOVANJE 11/19

Novosti pri DDV s 1. januarjem 2020

Zaradi velikega zanimanja razpisujemo dodatni termin:

Ljubljana, 16. december 2019 ob 9. uri v kongresnem centru Four Points bv Sheraton Ljubljana Mons, Pot za Brdom 4

Spremenjen je bil Zakon o davku na dodano vrednost (ZDDV-1), zato bodo davčni zavezanci s 1. januarjem 2020 pri obračunavanju DDV, vodenju evidenc in poročanju za ta davek morali ravnati drugače kot doslej. Spremembe zajemajo precej širok krog davčnih zavezancev, saj se nanašajo na različne vrste dobav blaga, ki so opravljene v druge države članice ali pa so iz njih pridobljene. Na posvetovanju bodo predstavljene novosti pri verižnih poslih, skladiščenju na odpoklic in dokazilih za oprostitev pri dobavah blaga znotraj EU. Obravnavali bomo spremembe pri davčni stopnji, popravku odbitka DDV in poročanju o pridobitvah prevoznih sredstev. Udeležencem bodo poleg novosti podane tudi vsebine, ki jim bodo pomagale osvežiti in utrditi znanja DDV na področjih, ki se spreminjajo.

PROGRAM POSVETOVANJA
1. Skladiščenje blaga v drugi državi članici na odpoklic
Zakaj nova ureditev in kaj prinaša | Pogoji za uporabo nove ureditve | Posledice neizpolnjevanja predpisanih pogojev | Nove obveznosti poročanja v rekapitulacijskem poročilu | Dodatne nove obveznosti glede vodenja evidenc | Pregled ureditve na primerih (zamenjava kupca, vračilo blaga in drugo)

2. Pridobitve novih in rabljenih prevoznih sredstev
Obvezno poročanje o pridobitvah prevoznih sredstev iz EU pred njihovo registracijo | Druge posebnosti pri prometu z novimi prevoznimi sredstvi | Kaj pa dobave prevoznih sredstev

3. Dobave blaga na daljavo

4. Pogoji za oprostitev DDV pri dobavah blaga v drugo državo članico
Pogoji za uveljavitev oprostitve zdaj in po novem | Posledice neizpolnjevanja novih pogojev | Opravičljivi razlogi za nepredložitev rekapitulacijskega poročila | Odprava napake pri poročanju

5. Zaporedne oziroma verižne dobave med državami članicami

6. Sprememba davčne stopnje in nova Fursova publikacija
Pomembna pravila pri določanju davčne stopnje | Kako ravnati ob spremembi stopnje | Opredelitev dobav – knjig, časopisov in periodičnih publikacij – obdavčenih po nižji davčni stopnji | "Zanimivosti" iz nove Fursove publikacije

7. Popravek odbitka DDV
Razlogi za popravek odbitka DDV | V katerih primerih popravka odbitka ni treba opraviti | Vpliv spremenjene določbe na ravnanje v praksi

8. Spremenjene kazenske določbe in višje globe

Posvetovanje vodita Barbara Prislan, univ. dipl. ekon., in mag. Mojca Zupančič.

CENA

Cena posvetovanja za naročnike revije IKS je 162 EUR (brez DDV), za nenaročnike pa je 10 % višja. Udeležnino nakažete na TRR 19100-0010275361, Deželna banka, d. d., sklic naročniki 00 ....-1119, sklic nenaročniki 00 51339-1119.

Paketni naročniki naj ob prijavi sporočijo, da izkoriščajo posvetovanje iz paketa, tako da v opombe vnesejo besedo PAKET. Udeleženci posvetovanja prejmejo gradivo s prosojnicami in preglednicami, med odmorom pa tudi okrepčilo z napitkom. Posvetovanje se bo končalo z odgovori na njihova vprašanja.

Več informacij: Nataša Colnar, T: (01) 561 09 31, M: 051 356 046;
natasa.colnar@zvezarfr.si.

Rok prijave na posvetovanje je 12. december 2019.

Kdaj (bo)ste vzpostavili računovodenje najemov po novem?