Strokovna srečanja, na katerih so predstavljene aktualne računovodske, davčne in druge sorodne vsebine

Posvetovanja so namenjena predvsem obravnavi zahtevnejših strokovnih vsebin in sprememb predpisov ter njihovega vpliva na računovodsko prakso. Na posvetovanjih poteka razprava med svetovalci in udeleženci v obliki odgovorov na postavljena vprašanja.

PRAKTIČNI PAKETI IN NOVE UGODNOSTI ZA RAČUNOVODJE

Po novem lahko izbirate med dvema ugodnima naročniškima paketoma. Najmanj 275 EUR prihranka letno. Najmanj 294 EUR prihranka letno.

POSVETOVANJE 12/19

Spremembe pri dohodnini, DDPO in davčnem postopku z letom 2020

Zaradi velikega zanimanja razpisujemo dodatni termin:
Ljubljana, 17. december 2019 ob 9. uri
v hotelu in kongresnem centru Four Points by Sheraton Ljubljana Mons, Pot za Brdom 4

Sprejet je bil paket davčnih sprememb, od katerih nekatere prinašajo zavezancem davčno razbremenitev, druge pa pomenijo dodatno obremenitev. Nekoliko se razbremenjuje obdavčitev aktivnih dohodkov, obdavčitev dohodkov iz kapitala pa se povečuje. Uvaja se nova minimalna obdavčitev dohodka pravnih oseb in dohodka fizičnih oseb, ki opravljajo dejavnost, a niso normiranci, ter katastrskega dohodka. V večini primerov bo drugačna tudi obdavčitev odkupa lastnih poslovnih deležev. Dodano je novo pravilo o davčni obravnavi amortizacije pravice do uporabe sredstev v poslovnem najemu. Sprejete so še nekatere druge spremembe, ki jih bomo obravnavali na posvetovanju.

PROGRAM POSVETOVANJA

1. Spremembe in novosti pri dohodnini in davčnem postopku v zvezi s tem

2. Spremembe pri obdavčitvi dobička od izvedenih finančnih instrumentov
Spremembe pri davčni stopnji | Normirani stroški po novem

3. Spremembe in novosti pri obdavčitvi z DDPO
Amortizacija pravice iz najema | Minimalna obdavčitev dohodka pravnih oseb | Izstopna obdavčitev | Hibridna neskladja

4. Druge spremembe pri davčnem postopku
Začasni sklep za zavarovanje s premičninami | Pridobitev zastavne pravice – rubež premičnin | Uveljavljanje ugodnosti, če je dogovor v celoti ali delno davčno transparenten | Znižana stopnja akontacije dohodnine | Avtomatično dajanje podatkov o naknadnih vplačilih kapitala in kapitalskih deležih

5. Minimalna plača in osnova za prispevke v letu 2020
Minimalna plača | Dodatki na plačo | Minimalna osnova za prispevke

Posvetovanje vodita dr. Mateja Drobež Tomšič in dr. Matjaž Prusnik.

CENA

Cena posvetovanja za naročnike revije IKS je 162 EUR (brez DDV), za nenaročnike pa je 10 % višja. Udeležnino nakažete na TRR 19100-0010275361, Deželna banka, d. d., sklic naročniki 00 ....-1219, sklic nenaročniki 00 51339-1219.

Paketni naročniki naj ob prijavi sporočijo, da izkoriščajo posvetovanje iz paketa, tako da v opombe vnesejo besedo PAKET. Udeleženci posvetovanja prejmejo gradivo s prosojnicami in preglednicami, med odmorom pa tudi okrepčilo z napitkom. Posvetovanje se bo končalo z odgovori na njihova vprašanja.

Več informacij: Nataša Colnar, T: (01) 561 09 31, M: 051 356 046;
natasa.colnar@zvezarfr.si.

Rok prijave na posvetovanje je 12. december 2019.

V sporih med davčnim organom in zavezanci pritožbeni organi in sodišča najpogosteje odločajo: