Strokovna srečanja, na katerih so predstavljene aktualne računovodske, davčne in druge sorodne vsebine

Posvetovanja so namenjena predvsem obravnavi zahtevnejših strokovnih vsebin in sprememb predpisov ter njihovega vpliva na računovodsko prakso. Na posvetovanjih poteka razprava med svetovalci in udeleženci v obliki odgovorov na postavljena vprašanja.

PRAKTIČNI PAKETI IN NOVE UGODNOSTI ZA RAČUNOVODJE

Po novem lahko izbirate med dvema ugodnima naročniškima paketoma. Najmanj 275 EUR prihranka letno. Najmanj 294 EUR prihranka letno.

POSVETOVANJE 5/19

Problematika obravnave regresa, dopusta in prikritih delovnih razmerij

Maribor, 16. maj 2019 ob 9. uri v hotelu Mercure Maribor City Center, Ulica heroja Šlandra 10

Ljubljana, 17. maj 2019 ob 9. uri v hotelu in kongresnem centru Four Points by Sheraton Ljubljana Mons, Pot za Brdom 4

VSEBINA POSVETOVANJA

Pravica do dopusta in regres sta temi, o katerih se vedno znova pojavljajo vprašanja. Poleg tega se obeta tudi spremenjena obdavčitev regresa, ki bo vplivala na že izplačane regrese v letu 2019. Obetajo se še nekatere druge davčne novosti. Del posvetovanja bo namenjen tudi povračilom stroškov tako z delovnopravnega kot tudi davčnega vidika in temu, katera povračila morajo prejeti oziroma lahko prejmejo napoteni, terenski delavci, in tisti, ki gredo na službeno pot le občasno.

Poleg tega so novosti v letih 2019 in 2020 povezane še z minimalno plačo in minimalno osnovo. Nadalje so pogosta tudi vprašanja o tem, kdaj mora zaposleni dobiti nadomestilo plače, od katere osnove in po kakšnem odmernem odstotku. Delodajalce pa zanima tudi, kdaj lahko delavcem odpovejo pogodbo, kadar prihaja do rednih ali izrednih razlogov. Posledica se odrazi v odpravnini. Poznavanje teh pravil je pomembno tudi za pravilno obdavčitev z dohodnino in prispevki. Tematike bodo obravnavane z delovnopravnega in davčnega vidika.
V zaključnem delu posvetovanja bosta predavateljici odgovarjali na vaša vprašanja. Zelo zaželeno je, da vprašanja pošljete na Zvezo RFR že pred posvetovanjem.

PROGRAM POSVETOVANJA

1. Regres kot pravica in njegova obdavčitev ter druge davčne novosti
Pravica do letnega dopusta | Pravica do regresa | Novosti pri obdavčitvi regresa v letu 2019 | Vprašanja o pravici do dopusta in regresu | Druge predvidene davčne novosti v letih 2019 in 2020

2. Povračila stroškov v delovnem razmerju
Povračila stroškov med delom | Povračila stroškov za službene poti | Povračila stroškov pri napotitvah na delo v tujino | Povračila stroškov pri terenskem delu | Povračila stroškov – pogosta vprašanja o dnevnicah, kilometrini in prehrani med delom ter prevozu med delom

3. Neodvisno – odvisno razmerje
Delovno razmerje po ZDR-1 | Kaj lahko naredi inšpektor v primeru nepravilnosti | Ekonomsko odvisne osebe | Odvisno razmerje po ZDoh-2 | Neodvisno razmerje po ZDoh-2 in fakturiranje kot s. p./s. p. normiranec | Prekvalifikacija razmerja iz s. p. v delovno/odvisno razmerje za davčne namene |Sodna praksa o odvisnem in neodvisnem razmerju

4. Obračun plače in nadomestil plače

5. Drugi prejemki zaposlenih po ZDR-1 in njihova obdavčitev
Možni razlogi za prenehanje delovnega razmerja (redni in izredni) | Kdaj pripada odpravnina in kakšna | Sporazumno prenehanje | Odpravnine direktorjem, prokuristom in vodilnim delavcem ob prenehanju pogodb in odpovedi pogodb | Odpravnina ob upokojitvi |

Posvetovanje vodita dr. Mateja Drobež Tomšič in mag. Nina Scortegagna Kavčnik.

CENA

Cena posvetovanja za naročnike revije IKS je 162 EUR (brez DDV), za nenaročnike pa 180 EUR (brez DDV). Udeležnino nakažete na TRR 19100-0010275361, Deželna banka, d. d., sklic naročniki 00 ....-0519, sklic nenaročniki 00 51339-0519.

Paketni naročniki naj ob prijavi sporočijo, da izkoriščajo posvetovanje iz paketa, tako da v opombe vnesejo besedo PAKET. Udeleženci posvetovanja prejmejo gradivo s prosojnicami in preglednicami, med odmorom pa tudi okrepčilo z napitkom. Posvetovanje se bo končalo z odgovori na njihova vprašanja.

Več informacij: Nataša Colnar, T: (01) 561 09 31, M: 051 356 046; natasa.colnar@zvezarfr.si

Prijavite se lahko do 13. maja 2019. Prijavite se s spodnjo spletno prijavnico.

Redna cena:
Cena za naročnike revije IKS:
Študentska cena:
Akcijska cena:
Članska cena:

PLAČNIK

PODATKI ZA ČLANSKI POPUST

Kako bo digitalizacija vplivala na računovodski poklic?