Izplačilo regresa za preteklo obdobje skupaj z regresom za tekoče leto

Delodajalci v nekaterih primerih izplačajo regres za letni dopust z zamudo. Tako so tudi primeri, ko delodajalci šele letos izplačujejo lanski regres za letni dopust. Ker je bila v primerjavi z lanskim letom obdavčitev regresa spremenjena, se sprašujejo, kako naj pravilno obračunajo akontacijo dohodnine in/ali prispevke za socialno varnost, če obenem v tem letu izplačajo še regres za letni dopust za leto 2019, ali pa jim jih morebiti sploh ni treba. Davčni organ je v svoji prenovljeni spletni publikaciji Obračuni davčnega odtegljaja – REK obrazci, Poročanje podatkov o izplačilu regresa po 1. 1. 2019 (1. dopolnjena izdaja, julij 2019) dodal primer obračuna dajatev za zavezanca, ki je maja izplačal regres za letni dopust za leto 2018 v znesku 1.000 EUR ter kasneje v maju še regres za letni dopust za leto 2019 v znesku 1.714,49 EUR. Pojasnil je, da se v davčno osnovo za obračun akontacije dohodnine vključuje 1.000 EUR, osnove za obračun in plačilo prispevkov pa ni.

Kako bo digitalizacija vplivala na računovodski poklic?