Kdaj uporaba parkirnega prostora ni boniteta

Davčni organ je avgusta izdal prenovljeno spletno publikacijo Dohodnina – dohodek iz zaposlitve, Bonitete – Podrobnejši opis (3. izdaja, avgust 2019). V njem je dodal nova pojasnila o obdavčitvi nekaterih ugodnosti zaposlenim. Med drugim je pojasnil, kdaj se uporaba parkirnega prostora za zaposlenega šteje za boniteto in kdaj ne. Za boniteto se ne šteje uporaba parkirnega prostora za parkiranje lastnega ali službenega vozila (čeprav ga uporablja tudi v zasebne namene), če je to parkirišče zagotovljeno v zvezi z zaposlitvijo (torej blizu kraja opravljanja dela, praviloma v času opravljanja delovnih obveznosti). Pri tem ni pomembno, koliko oseb lahko uporablja to parkirno mesto (ali je dovoljeno parkiranje vsem ali le nekaterim osebam). Nova stališča davčnega organa o obdavčitvi bonitet bomo poleg drugih tem obravnavali tudi v Dohodninski šoli.
Dr. Mateja Drobež Tomšič

Kdaj (bo)ste vzpostavili računovodenje najemov po novem?