Komisijska prodaja in davčno potrjevanje

Furs je v novem odgovoru na vprašanje (št. 324) v publikaciji Davčno potrjevanje računov – Pogosta vprašanja in odgovori (1. izdaja, julij 2015) pojasnil, da je glede obveznosti izdaje računov pri komisijski prodaji blaga treba slediti določilom ZDDV-1. Ta glede načina obračunavanja DDV loči splošno ureditev od posebne, ki velja pri prodaji rabljenega blaga. V primerih, ko je račun po ZDDV-1 treba izdati, ga je ob plačilu z gotovino treba tudi davčno potrditi. To velja za komisionarje, ki obračunavajo DDV po splošni ali po posebni ureditvi, tako za tiste, ki so identificirani za DDV ali za male davčne zavezance. Obveznost izdaje računa in davčnega potrjevanja ima tudi komitent, če je račun plačan z gotovino. Teh obveznosti nima, samo če ni davčni zavezanec po 5. členu ZDDV-1.

Kako bo digitalizacija vplivala na računovodski poklic?