IZOBRAŽEVANJA revijaIKS.si EKSPERT RFR PRIROČNIKI RFR ZVEZA RAČUNOVODIJ, FINANČNIKOV IN REVIZORJEV SLOVENIJE

Ocena davčne osnove in obravnava DDV

12. julij 2021

Sodišče EU je izdalo sodbo C-521/19 (CB). V njej je zapisalo, da je pri oceni davčne osnove za namene DDV treba šteti, da tako ugotovljena davčna osnova že vključuje tudi DDV. Drugače bi bilo le, če bi davčni zavezanec po nacionalni zakonodaji imel možnost popravka napak v zvezi s transakcijami, za katere DDV ni bil obračunan. V konkretnem primeru je šlo za samozaposleno osebo, ki ji je španski davčni organ za tri zaporedna leta ugotovil dohodke iz naslova posredovanja ter odmeril dohodnino in DDV.

mag. Mojca Zupančič

Ali naraščajoča inflacija vpliva na vaše poslovanje?