Odbitek DDV pri univerzi v zvezi s plasiranjem donacij in dotacij

Ali davčni zavezanec (univerza) ima pravico do odbitka DDV od stroškov, ki mu nastanejo v zvezi s tem, ko odvečna sredstva, dobljena z donacijami in dotacijami, investira prek sklada, ki mu za svojo storitev zaračuna provizijo? To je bilo vprašanje v zadevi C 316/18 (University of Cambridge) v Združenem kraljestvu. Sodišče EU je odločilo, da plasiranje donacij in dotacij samo po sebi ni ekonomska dejavnost in da univerza v tem delu ne deluje kot davčni zavezanec, zato nima pravice do odbitka DDV od stroškov, povezanih s tem plasiranjem.

Mag. Mojca Zupančič

Kdaj (bo)ste vzpostavili računovodenje najemov po novem?