Oprostitev DDV pri uvozu po carinskih postopkih 42 in 63

Furs je objavil novo publikacijo Navodilo o izvajanju postopka sprostitve blaga v prosti promet s plačila DDV oproščeno dobavo blaga v drugo državo članico št. 3/2020. Ta v celoti nadomešča pojasnili 6/2006 in 426-90/1-1/2006. Navodilo se začne uporabljati 16. marca 2020. Novo navodilo določa izvajanje carinskih postopkov hkratne sprostitve v prosti promet in v domačo uporabo za blago, ki je oproščeno DDV pri dobavi v drugo državo članico (postopek 42), ter izvajanje carinskih postopkov ponovnega uvoza s hkratno sprostitvijo v prosti promet in v domačo uporabo za blago, ki je oproščeno DDV v okviru dobave v drugo državo članico (postopek 63). Ker je pri teh dveh postopkih spremenjena zakonodaja prinesla nekaj sprememb, naj zavezanci, ki pri uvozu blaga uporabljajo ta dva postopka, natančno preberejo navodilo.

Mag. Mojca Zupančič

DEFINICIJA DNEVA
V sporih med davčnim organom in zavezanci pritožbeni organi in sodišča najpogosteje odločajo: