Polletno poročanje za javni sektor

31. maj 2021

V Zakonu o spremembah in dopolnitvah Zakona o izvrševanju proračunov Republike Slovenije za leti 2021 in 2022 (ZIPRS2122-A) je objavljeno, da se s 15. majem 2021 črta 62. člen, ki je določal, da morajo posredni uporabniki proračuna države in občin ter ZZZS in ZPIZ najpozneje do 31. avgusta tekočega leta pristojnemu ministrstvu oziroma županu posredovati polletno poročilo.

Obveznost priprave polletnih poročil o izvrševanju finančnega načrta do 31. avgusta tekočega leta je pomenila, da so bila ta poročila od pristojnih organov obravnavana šele konec tekočega leta. Posledično niso služila namenu, po katerem bi posredni uporabniki proračuna lahko že v tekočem letu sprejeli takšen sanacijski načrt, ki bi dejansko omogočil izravnavo finančnega načrta posrednega uporabnika proračuna do konca tekočega leta. Zato je bila določba o polletnem poročanju črtana.

V letu 2021 torej posredni uporabniki proračuna države in občin ter ZZZS in ZPIZ ne pripravljajo več polletnega poročila.

mag. Jana Trbižan

Ali menite, da so predlogi davčne reforme usmerjeni v pravo smer?