Pridobitve ter dobave zaščitne in medicinske opreme

17. maj 2021, FURS

Furs je v publikaciji Pogosta vprašanja in odgovori v zvezi z ukrepi po PKP6 na davčnem področju dne 11. maja objavil, da ukrep, ki je dopuščal oprostitev DDV od pridobitev ter dobav zaščitne in medicinske opreme in je veljal do vključno 30. aprila 2021 na podlagi 66. člena ZIUOPDVE, ni bil podaljšan. Za navedeno opremo velja oprostitev DDV in carin samo pri uvozu, in sicer do 31. decembra 2021.

Mag. Mojca Zupančič

Ali menite, da so predlogi davčne reforme usmerjeni v pravo smer?