Stalna poslovna enota za namene DDV

Furs je izdal novo publikacijo Davek na dodano vrednost, Stalna poslovna enota za namene obdavčitve z DDV – Podrobnejši opis (1. izdaja, junij 2019). V njej je pojasnil, da gre pri pojmu stalne poslovne enote (SPE) za pojem prava EU in zato njegova razlaga ni prepuščena posamezni državi članici. Gre za enega od pomembnejših pojmov na področju DDV, saj vpliva na določitev kraja obdavčitve pri storitvah. Furs izpostavlja, da je pravilna določitev obstoja SPE še posebej pomembna, ko slovenski davčni zavezanci opravljajo storitve iz 25/1 ZDDV-1 tujim davčnim zavezancem, ki imajo v Sloveniji SPE. Če je slednja prejemnica obravnavane storitve, mora biti namreč obračunan slovenski DDV.

Kdaj (bo)ste vzpostavili računovodenje najemov po novem?