Stopnja DDV pri storitvah vzdrževanja cest in javnih površin

Furs znova opozarja davčne zavezance na uporabo pravilne davčne stopnje pri storitvah javne higiene. V svojem pojasnilu 0920-1079/2019-2 poudarja, da je nižjo stopnjo DDV pri storitvah javne higiene dopustno uporabiti na primer pri storitvah pometanja in pranja ulic, cest in parkirišč, odstranjevanju snega in ledu s cest, letališč in drugih javnih površin ter za posipanje s soljo in peskom, ki je opravljeno na javnih površinah. Pri tem zavezance napotuje na publikacijo o stopnjah DDV iz maja 2019, ki jo je na svoji spletni strani objavil 30. oktobra 2019. Vse zavezance, ki so v preteklosti uporabili napačno stopnjo za obračun DDV, v pojasnilu poziva, naj to v skladu z 88.b členom ZDDV-1 popravijo s samoprijavo in se tako razbremenijo odgovornosti za prekršek.

mag. Mojca Zupančič

Kdaj (bo)ste vzpostavili računovodenje najemov po novem?