Storitev dajanja na voljo omar za strežnike

V zadevi C-215/19 (A) je Sodišče EU na preurejeno vprašanje podalo razlago pojmov: »dajanje v najem nepremičnine« in »storitve, povezane z nepremičnino«. Odločilo je, da storitve namestitve v podatkovnem centru, v okviru katerih ponudnik teh storitev svojim strankam daje na voljo omare za naprave (strežnike) in jim zagotavlja dodatno blago in storitve (električno energijo in različne storitve, s katerimi se zagotovi, da se ti strežniki uporabljajo v optimalnih pogojih), niso storitve dajanja nepremičnin v najem, za katere velja oprostitev DDV. Poleg tega tudi ne gre za storitve, neposredno povezane z nepremičnino, kadar stranke nimajo pravice do izključne uporabe dela stavbe, v katerem so omare za naprave nameščene, kar mora preveriti nacionalno sodišče.

Kako je epidemija COVID-19 vplivala na delo vašega računovodstva?