IZOBRAŽEVANJA revijaIKS.si EKSPERT RFR PRIROČNIKI RFR ZVEZA RAČUNOVODIJ, FINANČNIKOV IN REVIZORJEV SLOVENIJE

Testiranje na COVID-19 za zaposlene

20. September 2021,

Furs je v spletni publikaciji o bonitetah podal svoje stališče o tem, kdaj se testiranje zaposlenih ne šteje za obdavčljivo boniteto. Delodajalci imajo ustrezne zakonske pristojnosti in dolžnosti na področju varnosti in zdravja pri delu. V reviziji ocene tveganja delodajalci ocenijo tudi nevarnost za okužbo z virusom SARS-CoV-2. Če je testiranje na podlagi opravljene ocene tveganja in ob izvedenih organizacijskih, tehničnih in drugih ukrepih za preprečevanje tveganja za okužbo z virusom SARS-CoV-2 potrebno in morajo delavci izpolnjevati pogoj testiranja na COVID-19, je stroške testiranja v skladu z ZVZD-1 dolžan nositi delodajalec. Obenem pa to ni obdavčljiva boniteta zaposlenih (39/3/3 ZDoh-2). Zveza RFR dodaja, da je treba glede davčne obravnave enako zaključiti tudi v primeru, če je takšno testiranje za zaposlene obvezno po odloku vlade.

O obdavčljivih in neobdavčljivih ugodnostih bomo govorili v Dohodninski šoli.

dr. Mateja Drobež Tomšič

Ali naraščajoča inflacija vpliva na vaše poslovanje?