IZOBRAŽEVANJA revijaIKS.si EKSPERT RFR PRIROČNIKI RFR ZVEZA RAČUNOVODIJ, FINANČNIKOV IN REVIZORJEV SLOVENIJE

Uveljavljanje stroškov prevoza na delo in z njega v zvezi z dohodki iz zaposlitve

13. september 2021,

Furs je posodobil spletno publikacijo o uveljavljanju stroškov v zvezi z dohodki iz zaposlitve. V njej je pojasnjen način uveljavljanja povračil dejanskih stroškov v zvezi z dohodkom iz drugega pogodbenega razmerja in uveljavljanjem stroškov v zvezi z dohodkom iz delovnega razmerja, ki ga zavezanec prejema za delo v tujini pri tujem delodajalcu. Pri tem so upoštevane spremembe obdavčitve povračila stroškov prevoza na delo in z njega po Uredbi o davčni obravnavi povračil stroškov in drugih dohodkov iz delovnega razmerja, ki jih je prvič treba upoštevati za september 2021. Povračilo stroškov je po tej uredbi neobdavčeno do 140 EUR. Če je znesek večji, pa je obdavčeno le, če povračilo presega znesek kilometrine, izračunan po tej uredbi. Pri drugem pogodbenem razmerju in v primeru, da je dejanski strošek prevoza večji od zneska kilometrine po uredbi, a obenem manjši od 140 EUR, pogodbenik dejanski strošek prevoza uveljavi tako, da predloži račun (vozovnico) za plačilo storitev prevoza.

O novostih o davčni obravnavi povračil stroškov prevoza na delo in z njega pri delavcih, ki so zaposleni pri slovenskih delodajalcih, lahko izveste v dodatnem sklopu digitalnega posvetovanja Zveze RFR Povračila stroškov v zasebnem sektorju in napake pri poročanju na obrazcih REK-1.

dr. Mateja Drobež Tomšič

Ali naraščajoča inflacija vpliva na vaše poslovanje?