Vprašanja davčnih zavezancev s področja DDV

Furs je na številna ponavljajoča se vprašanja davčnih zavezancev podal odgovore v pojasnilu 0920-4628/2018-5. V njem je med drugim zapisal: (1) da je podlaga za oprostitev pri prodaji opreme zavezancu v drugo državo članico, če od te ni bilo pravice do odbitka DDV, 44. člen ZDDV-1, in ne 46. člen tega zakona; (2) da se vrednost prejetih predplačil za še ne opravljene dobave ne upošteva pri ugotavljanju vrednosti obdavčljivega prometa za identifikacijo in njeno prenehanje; (3) da pa se v vrednost obdavčljivega prometa tako pri identifikaciji kot pri njenem prenehanju upošteva celotna vrednost prometa zavezanca, ki deluje po posebni ureditvi za potovalne agencije, in ne le davčna osnova, ki je pri njem predmet DDV; (4) da se storitev gradnje nepremičnin in vrednost vlaganj v druga osnovna sredstva ne vpisujeta v polje 34 oziroma 35 obrazca DDV-O.

Kako bo digitalizacija vplivala na računovodski poklic?