Priprave na letno poročanje za organizacije, ki računovodijo po SRS

V začetku naslednjega leta nas čakajo spremembe SRS. Čeprav te ne bodo neposredno vplivale na zaključevanje poslovnega leta 2023, je za vas in vašo organizacijo pomembno, da ste seznanjeni s predlaganimi spremembami. Tudi zato, ker z zaključevanjem poslovnega leta praviloma poteka tudi načrtovanje poslovanja v prihodnjem.

Je pa v zvezi z zaključevanjem poslovnega leta smiselno, da organizacija prevetri pravilnost pripoznavanja nastalih poslovnih dogodkov. Še posebej tistih, ki imajo pomemben vpliv na finančni položaj in uspešnost poslovanja organizacije. Na posvetovanju bomo obravnavali tudi aktualna področja pri zaključevanju poslovnega leta 2023. Med njimi so najbolj aktualna tista, ki jim je treba posvetiti pozornost zaradi nedavnih naravnih nesreč – tako pri neposredno oškodovanih kot pri tistih organizacijah, s katerimi imamo poslovne odnose. V zvezi z najetimi sredstvi bomo pozornost posvetili vprašanju, kako organizacija pravilno določi obdobje najema in kdaj mora obveznost iz najema preračunati. Kar nekaj vprašanj pa se pojavlja tudi v zvezi s pravilno računovodsko obravnavo poslovnih dogodkov, ki so vezani na obračun davka. V sklopu tega bomo obravnavali predvsem pripoznanje davčnega odtegljaja in odhodka za davek iz dobička.

Posvetovanje je namenjeno zaposlenim v računovodstvu, ki sodelujejo pri pripravi zaključnega računa oziroma so zanjo odgovorni.

Posvetovanje v živo (Ljubljana) je RAZPRODANO, prijave mogoče le še za digitalno izvedbo.

Sklop 1. Predlagane spremembe SRS 2024

Predavatelj: dr. Marjan Odar

Razlogi za spremembo | Uvod | Finančne naložbe | Druge pomembnejše spremembe

Sklop 2. Poročanje ter merjenja sredstev in obveznosti ob zaključku leta

Predavatelj:  dr. Marjan Odar
Vsebina letnega poročila, obseg poročanja in zavezanci | Opredmetena osnovna sredstva | Neopredmetena sredstva | Naložbene nepremičnine | Finančne naložbe | Zaloge | Obveznosti | Rezervacije

Sklop 3. Na kaj moramo biti pozorni pri izkazovanju prihodkov in odhodkov

Predavateljica: mag. Andreja Mušič
Poudarki, pomembni za pripoznavanje (časovno, vrednostno) | Odloženi in vračunani prihodki in odhodki | Kdaj prefakturiramo | Posebnosti pri pripoznanju prihodkov v trenutku | Kdaj prihodke pripoznamo po stopnji dokončanosti | Prihodki pri poslih izdelave orodij

Sklop 4. Pregled drugih posebnosti za leto 2023

Predavateljica: mag. Andreja Mušič

Vpliv poplav na poslovanje – slabitve, prejete zavarovalnine | Kako pravilno določimo obdobje najema | Obračun sprememb pri najemnih pogodbah | Davčni odtegljaj | Kako pravilno pripoznamo davek od dobička

PREDAVATELJA

dr. Marjan Odar

Posvetovanja za naročnike revije IKS je 217,80 EUR (brez DDV), za nenaročnike 242 EUR (brez DDV). Cena zajema dostop do (videoposnetka) posvetovanja in do gradiva.

V Ljubljani: Hotel Four Points by Sheraton Ljubljana Mons, Pot za Brdom 4, 1000 Ljubljana.

Udeleženci digitalne izvedbe boste lahko dostopali do posvetovanja, ko bo vaše plačilo izvedeno in zavedeno ter posvetovanje objavljeno. Za dostop in ogled vsebin morate biti prijavljeni. Do videovsebin in gradiva lahko avtoriziran udeleženec neomejeno dostopa 30 dni.