Poglobljeno o tri- in večstranskih poslih z blagom in prihajajoče novosti pri DDV

Ljubljana, 11. junij 2024, ob 9. uri v predavalnici Zveze računovodij, finančnikov in revizorjev Slovenije, Dunajska 106, Ljubljana.

Posvetovanje v digitalni izvedbi bo na voljo od 24. junija 2024.

Na željo mnogih organiziramo poglobljeno posvetovanje o pridobitvah, dobavah blaga in večstranskih poslih znotraj EU ter o uvozu, izvozu in verižnih poslih v mednarodnem okolju. Opozorili bomo na številne napake v praksi in kako se jim izogniti. Predstavili bomo novosti pri DDV in na carinskem področju, ki so že ali pa bodo v kratkem uveljavljene in se je nanje treba pripraviti.

Posvetovanje je namenjeno pravnim osebam v gospodarstvu in negospodarstvu ter zasebnikom, ki sklepajo čezmejne posle z blagom znotraj in zunaj EU ter drugim zavezancem za DDV, ki so že ali pa se še bodo identificirali za namene tega davka.

SKLOP 1. Verižni posli in zaporedne dobave

SKLOP 2. Pravi tristranski posli – težave v praksi

Predavateljica: mag. Mojca Zupančič
Opredelitev in bistvo pravega tristranskega posla | Najpogostejše napake in zmote | Klavzula na računu | Najnovejše Fursovo pojasnilo | Številna sodna praksa v pomoč pri ravnanju

SKLOP 3. Nepravi tristranski posli znotraj EU in z njimi povezani zapleti

Predavateljica: mag. Mojca Zupančič
Kako prepoznati nepravi tristranski posel | Najpogostejši primeri | Kako popraviti napake, če je bil posel že narobe izpeljan.

SKLOP 4. DDV in carinski vidik pri poslovanju s tretjimi državami

Predavateljica: Andreja Kostelec, univ. dipl. ekon.
Uvoz blaga – katere carinske postopke poznamo | Kdaj o uvoznem DDV poročati v obračun | Odbitek DDV pri uvozu blaga – kdo in kdaj | Incoterms DDP pri uvozu blaga | Prevozni stroški pri uvozu in pogosta vprašanja | Izvoznik blaga in težave | Kako dokazati izvoz blaga | Storitve, povezane z izvozom blaga

SKLOP 5. Nepravi tristranski posli zunaj EU in drugi večstranski posli

Predavateljica: Andreja Kostelec, univ. dipl. ekon
Carinski postopek 42 | Prejem računa iz tretje države, blaga pa iz druge države članice | Poročanje za namene DDV in Intrastat | Popravki pri uvozu | Preprodaja blaga zunaj Slovenije | Prevozne storitve po tretji državi

SKLOP 6. Spremembe in novosti na področjih DDV in carin

Predavateljica: Andreja Kostelec, univ. dipl. ekon

mag. Mojca Zupančič

Andreja Kostelec, univ. dipl. ekon.

11. junij 2024 v Ljubljani: Zveza RFR, Dunajska 106, 1000 Ljubljana.